| Kati120612 a întrebat:

Buna! Am terminat facultatea in septembrie. Diploma de licenta nu o poate elibera decat peste 1 an. O sa plec in strainatate. Actele trebuie apostilate si traduse. Am aflat ca nu e nevoie de procura pentru acestea. Nu stiu daca va fi necesar sa depuna sau sa ridice altcineva acte in locul meu cat sunt plecata in strainatate. Procura as face-o zilele acestea la inceputul lui octombrie, mamei mele ii expira buletinul in noiembrie si ma gandesc e posibil sa schimbe CNP si seria. Mai este valabila procura?

2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

CNP-ul este unic!
Cum ai terminat o facultate si nu stii lucruri elementare pentru care nu e nevoie nici de 8 clase?
Pentru actele in original este nevoie de procura.

| Kati120612 explică (pentru NunuNini):

Atata timp cat nu cunosc ceva am intrebat sa aflu. Eu am intrebat daca e valabila procura dupa ce ii expira mamei buletinul. Daca nu stii sa ajuti pe cineva mai bine iti vezi de treaba.