| Anonima6754 a întrebat:

Buna, am un frate de 17 ani, cu probleme de handicap fffff mici (are grad mintal de handicap) dar cel mai mic, el gandeste bine, se poate vorbi cu el...astazi cand a iesit afara, un om l-a pus sa-l masturbeze pentru un telefon, iar el la insistenta lui a facut-o! Din spusele lui, am inteles ca nu l-a obligat...dar el totusi nu are discernamant total, desi gândește bine si intelege unele chestii! Se poate reclama asta la politie ca fiind pedofilie?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți. Sunt total contra a ceea ce s-a întâmplat. Dar e bun afacerist.

| Catrice a răspuns:

Medicul decide dacă are sau nu discernământ. Și din cate se pare, cam are.

| Anonima6754 explică (pentru Catrice):

Medicul a spus ca nu are! Chiar daca are cel mai mic grad!

| Anonima6754 explică:

Oricum, sa se inteleaga! Telefonul nu l a primit, acel om l a pus sa o faca si atat!