| mia_6733 a întrebat:

As avea nevoie de o lamurire.
Am asistat mai prin septembrie la o bataie intre doi tipi. Am fost de vreo 2-3 ori la politie, am declarat ce am stiut, si ultima oara am primit citatie acasa si am fost si am dat si declaratie scrisa.Az m`a sunat inspectorul care se ocupa de caz, sa`mi spuna sa merg pe la sectie sa mai stam de vorba.
Din moment ce am dat declaratie scrisa, poate sa ma mai cheme la sectie? Sau sa`mi trimita citatie? Baiatu care a fost batut tot spune ca eu il cunosc pe ala care l`o batut si nu vreau sa spun cine e.Si politia l-a crezut. Ca inspectorul tot imi spunea sa am grija sa nu spun minciuni ca el stie ca eu vreau sa-l acopar pe bataus. sper ca s`a inteles ce am vrut sa spun.
Astept pareri. Ms

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce te cheama, se poate sa fi intervenit elemente noi (de exemplu a fost descoperit batausul si vor sa vada daca-l recunosti). Daca nu poti merge sau ti-e greu sa mergi poti sa-i spui politistului sa-ti trimita o citatie, cu care poti motiva la scoala/locul de munca. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca il cunosti spune. daca esti fata si s-au batut pentru tine, esti vedeta.dar poate tu chiar stii cine l-a batut sau poate chiar tu ai pus la cale bataia.cu batausul impreuna.chiar crezi ca poti minti? crezi tu ca politia care rezolva crime si alte cazuri de profesionisti nu rezolva o bataie de cartier intre doi fraieri? spune adevarul si scapa toata lumea.nu mai faceti oamenii sa piarda timp si cu minciunile voastre.fiindca adevarul or sa-l afle oricum chiar daca minti.si atunci tot timpul lor pierdut il vei plati tu.

| mia_6733 explică:

Am inteles.Da n`am fost singurul martor, si doar pe cel batut il cunosc.E vecin de bloc cu mine.Intrebam pentru ca treaba asta tine de pe la inceputu verii trecute, si am fost de vreo 3 ori la politie.Ma streseaza deja.

| mia_6733 explică:

Sfarsitul verii*. pardon