| Emanuela_Sabina_1995 a întrebat:

As avea o curiozitate, in cazul in care am avut un contract cu RCS&RDS care s-a terminat(a fost facut pe un an si s-a terminat acea perioada), dar pe care nu l-am reziliat, va trebui sa platesc ceva in (in conditiile in care au trecut 5 luni de la incheierea contractului)?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Da, plătești in continuare.
Ei practic ți-au prelungit contractul automat, dar poți rezilia, deoarece nu primești vreun bonus care sa implice costuri de reziliere.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce sa mai platesti? Platesti abonamentul ca se prelungeste automat. Ideal ar fi sa te duci sa te interesezi pentru ca au oferte la prelungire. De exemplu am prelungit abonamentul de net cu doi ani si am primit 4 luni cu 50% reducere. Daca nu il prelungeam, se prelungea automat si primeam ciuciu.