| Andrei_Dan_1980 a întrebat:

as avea si eu o intrebare ce se intampla daca am permis auto obtinut in Germania si suspendat tot in Germania, dupa perioada interdictie pot face un nou permis in Romania de ex. sau fac o cerere de redobandire?
pt.ca nemtii nu vor sa mi mai dea permisul numai dupa promovarea testului mpu.dar interdictie de conducere nu mai am

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate.
Ai 2 posibilitati:
1.Redobandesti permisul german si apoi il preschimbi in unul romanesc.
2. Faci o scoala de conducere in Romania si sustii apoi examinarea pentru obtinerea permisului de conducere romanesc.