| imale a întrebat:

Azi am sustinut examenul de re'dobandire a permisului de conducere ( mi-a fost suspendat pe termen de 60 zile ) si am fost admis cu punctaj maxim. Permisul mi-a fost suspendat in judetul Satu Mare, iar eu sunt din Maramures. Cum trebuie sa procedez pentru cererea de re-dobandire care trebuie sa o fac la politia Satu Mare? trebuie sa ma prezint, sau se poate trimite prin posta toate copiile dupa original ..inclusiv cererea? multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa le trimiti si prin posta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul de conducere il ridici de la politia rutiera din judetul de domiciliu, respectiv jud.Maramures si te duci personal sa-l ridici.

| imale explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta, dar eu acuma dupa ce am dat examenul, trebuie sa depun la politia Satu Mare copiile xerox dupa procesul verbal, dovada inlocuitoare si chitanta de la amenda. Intrebarea este, se poate trimite prin posta sau trebuie sa merg personal sa le depun la politie?

| imale explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult!

| Ioandelasal a răspuns (pentru imale):

Poti sa le trimiti si prin posta.