| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai mare amenda pe care o Poti primi daca nu ai buletin sau daca este expirat?

Răspuns Câştigător
| Mircea049202 a răspuns:

Contravenție și se sancționează după caz, cu amenzi cuprinse între 40 Ron – 80 Ron.

1 răspuns:
| MihaiMarian01 a răspuns:

Cetăţenii care nu solicită eliberarea unui nou act de identitate, ÎNAINTE CU 15 ZILE DE EXPIRAREA CELUI VECHI (cel târziu la data expirării precizate în actul de identitate), vor fi sancţionaţi cu amendă cuprinsă între 40 şi 80 lei.