| Razvan1lol a întrebat:

Cat ar costa sa schimb un apartament pe numele meu? Si de ce as avea nevoie, si pe unde trebuie sa umblu?
Nu am.idee deloc, si as vrea sa ma.documentez mai intai ????????‍♀️

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu schimbi nimic ci obtii dreptul de proprietate, aceasta se poate face prin mai multe acte vanzare-cumparare, donatie, schimb, contract de intretinere. Toate acestea se incheie in forma autentica, la un notar public si costul este in functie de valoarea apartamentului, asa ca du-te la un notar public si o sa afli exact costul.
De asemenea gasesti pe internet calculatoare privind costul.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine este proprietarul apartamentului?

| REMiXDJ a răspuns:

Dismally ti-a dat un raspuns corect.Ia legatura cu un notar si o sa iti spuna toate detaliile.

| Dismally a răspuns:

La notar trebuie sa mergi, depinde si cum il treci pe numele tau - prin vanzare-cumparare, prin donatie, succesiune. Pretul este in fuctie de felul actelor si de valoarea apartamentului - in majoritatea cazurilor peste 2.000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) vreo 500 de alocatii de-ale tale happy cam atat. scrie peste vreo 5 ani cand faci rost de bani si te ajut eu.

| Razvan1lol explică (pentru anonim_4396):

Imi place saracsmul tau. Pacat ca nu mai am alocatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvan1lol):

Mai rau, daca esti adult, si te documentezi de pe TPU, si mai grav happy
sunt copii de 12 13 ani aici, si restul sunt pensionari sau divortati, care copie de pe google si dau paste aici.
Eventual aici poti intreba, " mi s-a terminat pasta la pix nu stiu de care, de unde pot cumpara una noua? "
Nu iei alocatie deci esti adult, Banuiesc ca ai job, si ca ai un venit, ca doar nu faci umbra pamantului degeaba.
De ce nu mergi la un notar decat sa ceri sfaturi pe internet? N-ai bani asa-i? si vrei daca se poate gratis.
misca-ti curu din casa. si mergi la un notar, si te documenteaza el, Te costa, dar ca adult banuiesc ca iti permiti.
Si nu merge asa, doar sa schimbi numele din acte. Ori faci acte de vanzare cumparare, ori de succesiune, dar sa nu mai zic eu prostii, mergi la un notar.