| Gabrielui7 a întrebat:

Ce acte trebuie să duci la Administratia Finanțelor pentru ca ei să te înregistreze precum că cauți un loc de muncă?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ma intreb si te intreb ce legatura are AF cu cautarea unui loc de munca. Poate esti absolvent si atunci trebuie sa mergi la AJOFM pentru inregistrare si luare in evidenta, in maximum 60 de zile de la terminarea cursurilor.
Actele necesare pentru luarea în evidenţă:
-carte de identitate, original şi copie;
-actul de absolvire a formei de învăţământ, original şi copie;
-adeverinţa de la medicul de familie, cu menţiunea că eşti apt de muncă ori ca ai eventuale restricţii medicale.