| Rednmi a întrebat:

Ce trebuie sa decida Camera Deputatilor cu privire la prima ordonanta din speta? "La data de 01.2. 2015 Guvernul adopta OUG prin care stabileste plata unor noi impozite, la data 20.2. 2015 Senatul respinge OUG. la 21.2. 2015 proiectul de lege de aprobare a OUG este inregistrat la Camera Deputatilor. La 27.2. 1015 Guvernul adopta o noua OUG prin care abroga OUG anterioara."

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand in vedere ca Guvernul a abrogat prima OUG si Senatul a respins-o Camera Deputatilor nu o mai supune la vot, neavand ce sa mai voteze.

| shrink a răspuns:

Adica anuleaza prima ordonanta