| pufiihi a întrebat:

Buna. Credeti ca ma poate primit politistul la traseu daca am doar copie de buletin, ci nu original, caci mi-a fost furat ieri?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Nu te primeste.
Mergi la politie, declari furtul si primesti unul provizoriu pana il vei face pe cel definitiv.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Declari imediat buletinul pierdut /furat, iar cu adeverinta primita mergi la traseu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, trebuie buletinul original deci reprogrameaza traseul pana vei avea buletin

| Digikey a răspuns:

Nu te primeste.
Fa-ti rost de o adeverinta de identitate.
https://dleps6.ro/......rsoanelor/

| Depoka a răspuns:

Asta nu stiu, dar nu mai bine mergi maine la poliție, îl declari furat, le explici situatia ta si începi demersurile pentru unul nou?

| pufiihi explică (pentru Depoka):

La mine in oras reusesti sa te programezi la traseu abia peste cel putin doua luni, de asta nu as vrea sa il aman

| Depoka a răspuns (pentru pufiihi):

Te înțeleg. Eu am dat sala pe 18 Mai si am traseul pe 4 Octombrie laughing)

| pufiihi explică (pentru Depoka):

Si eu tot cam asalaughing

| pufiihi explică:

Da. nu m au primit