| Nimeni20192018 a întrebat:

Cum pot obține cetățenia republicii Moldova? Ce trebuie sa fac?

(Vreau cetățenia deoarece vreau sa merg in armata la ei) si imi trebuie cetățenia)

Răspuns Câştigător
16 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

În armata lor nu vei fi primit! Garantrez!
În schimb au spitale de psihiatrie bine dotate. Sigur găsești un loc liber acolo!
laughing
Ce vrei tu e ca-n bancul ăsta:
Se duce Bulă la direcția de emigrări și cere aprobare pentru emigrare în China. Tovarășa de la ghișeu șocată de cererea lui Bulă se uită foarte mirată la el.
Bulă nervos îi zice:
"- Ce te uiți așa fă la mine? Ce nu ai mai văzut chinez?"

Dacă vrei să te faci moldovean te muți la Vaslui și gata!

| Nimeni20192018 explică (pentru gabicoo):

Eu oricum sunt Moldovean... sunt din SV

| gabicoo a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Dacă ești din Suceava te înțeleg. După 16 ani de domnie a primarului Lungu fugi unde vezi cu ochii!
sad

| Bizon95 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Hai sa iti sumarizez pe scurt ce au scris toti aici, inclusiv eu:

este destul de rau in tara asta, si sunt o groaza de oameni tampiti, mai ales la conducere, insa in MD este MUUUUUULT MAI RAU!

totusi, e viata ta, faci ce vrei, azi-maine te vad presedinte in MD si datorita tie intra MD in UE big grin

| Bizon95 a răspuns:

Pe vremea lu' Ceasca, la casa de nebuni era unul care nu avea nici pe dracu'
il intreaba doctorul: de ce esti aici?
-pai am vrut sa fug din tara
-aha, totusi, cum ai ajuns la casa de nebuni, ca multi vor sa fuga din tara
-pai am vrut sa fug la bolsevici (rusi)

ne spui si noua de ce vrei sa faci armata in Moldova?
eu cel putin MOR de curiozitate tongue

| Nimeni20192018 explică (pentru Bizon95):

Din motivul ca nu vreau sa apar o tara de idioti! Plus ca nu am BAC-ul si nu te primește fara bac in RO in MD te primește!

| qwertpro a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Aici o sa aperi o tara mai ceva de cat de idioti rolling on the floor de ce crezi ca te primeste fara bac, nu ai aici viitor.

| Nimeni20192018 explică (pentru qwertpro):

Ma primește fara Bac de la Centrul Militar Soroca mi s-a spus! Si in Ro te primește fara bac dar se face diferența intre cei cu bac si fara cei cu bac sunt in avantaj!

| Bizon95 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

In.ro e armata de profesionisti, salariile sunt la nivel NATO, cu spor de periculozitate cand TE OFERI VOLUTAR ca sa te duci in Afganistan... chiar daca ai BAC-ul tot poti sa nu intrii pentru ca iti dau la teste pana te capiaza

totusi, MUUULT MAI BINE DECAT IN MD
du-te in Legiunea Straina franceza, aia accepta pe oricine
este tot o imbecilitate, dar MACAR dupa aia poti sa te numesti cetatean francez si vei fi privit cu respect de catre frantuzi

daca te duci in MD, in afara de neajunsurile scrise mai sus, MD NU e in NATO, daca pleci din MD o sa fii privit cu neincredere ca agent neo-coMUIST al Rusiei (MD tine mai mult de Rusia decat de NATO)

totusi, daca, chiar vrei sa te duci, link-ul dat de RAY pe care l-ai primit mai sus e foarte bun, am intrat pe el, iti arunca in fata din prima un nr. de tel. dupa care, chiar mai mult, poti sa comunici direct de pe web cu unul de la ei (abia asteapta sa primeasca cu "bratele deschise" )

asa ca noroc, si numai bine, in md (cand o sa te vad data viitoare o sa imi spui ca tu nu esti roman, esti moldovian! ca asa fac BASARABENII)

| Bizon95 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

PS acum am citit mesajul tau cu atentie:
"Din motivul ca nu vreau sa apar o tara de idioti"

C R E D E - M A
DUPA MD O SA ITI FIE DOR RAUUUUU de idiotii din.ro
pentru ca acolo e mult mai rau ca aici, macar noi ne-am scuturat de coMUISTI, ei... NU PREA!

| Daniel323 a răspuns:

Nu cred ca treci testul psihologic.

| Bizon95 a răspuns (pentru Daniel323):

Corect, asta am spus si eu (de fapt)
insa astept raspunsul lui, chiar mor de curiozitate big grin

| qwertpro a răspuns:

Salut,nu am crezut ca o sa mai dau se asa oameni ca tine, cine la dracu ar vrea sa vina in Republica Moldova? Eu si inclusiv toti oamenii normali de aici vrem sa plecam cat mai repede din tara asta, nu stii unde vii inca, si inca in armata, Doamne fereste nu fa asa greseala pentru care o sa regreti o viata intreaga ca te-ai bacat in asa ceva.La noi in armata e ca intr-o monarhie absoluta, asculti ordinele unui prostovan si trebuie sa faci absolut tot ce iti zice el, de nu e vai de tine, indiferent ca sunt ordine legale sau nu...Va trebui sa slujesti regimului dictatorial care se instaureaza acum la fel ca si celui vechi.Conditiile sunt ca la inchisoare si o sa ai un salariu de 250 de euro...Doamne fereste sa vii aici, o sa regreti o viata intreaga, aici e mai ceva ca in tarile din Africa.Alege urgent o alta tara, macar si Camerun sau Africa de Sud, dar nu Republica Moldova.

| Bizon95 a răspuns (pentru qwertpro):

Asta am intrebat si eu, sa speram ca raspunde big grin

| Nimeni20192018 explică (pentru qwertpro):

Sunt multi din MD care vin in România! Nu sfatuiesc pe nimeni sa vina aici! E o tara ratata din toate punctele de vedere! Daca nu ai BAC-ul nu Reușești nimic! Daca faci o facultate o faci degeaba... etc! România este o tara ratata, din -1989 totul s-a dus de râpa

| qwertpro a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Pe langa Republica Moldova, Romania e o tara foarte foarte dezvoltata.Capitala noastra Chisinau nu are nici macar metrou sau tranvai, are niste autobuse vai de capul lor, sunt vreo 4-5 moluri in tot orasul, oamenii is a naibii de spurcati, babele de aici o sa iti faca par sur in cap, salariul de nimic, si preturi uriase, dreptate nimic si coruptie peste tot.Soroca e plina de tigani, si cred ca cel mai naspa oras din Romania tot e mai frumos ca Soroca.