| Onisim10 a întrebat:

Buna, daca am 14 ani, pot sa conduc altceva in afara de biciclete si trotinete?
Ma refer daca pot conduce si trotinete electrice, biciclete electrice, sau altceva...

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce si trotinete electrice sau chiar biciclete electrice, acestea din urma doar daca nu se incadreaza la categoria moped, respectiv daca nu depasesc 25 km/h.

| ValentinGabi a răspuns:

Da poți si mai ales dacă stai la țară o faci fără griji chiar si un atv de copii dar mergi încet si cu grijă

| StefanIntrebare a răspuns:

Normal ca poti. De exemplu: daca vrei sa conduci un kart ca cele din Mario Kart, esti liber sa o faci, dar nu pe autostrazi nationale ca spre exemplu DN1, dar in fața blocului/casei da. Daca vrei sa iei o trotineta electrica de aia pe care o gasesti la coltu strazii poti sa o faci cu chiu si cu vai fratele meu.

| Onisim10 explică (pentru StefanIntrebare):

Dar bicicleteelectrice, pot sa conduc?

| Onisim10 explică (pentru Onisim10):

Biciclete electice, pardon!