| Carlitaaa0511 a întrebat:

Dacă eu am card la banca Transilvania care este suma maxima de bani pe care mi o poate pune cine in cont?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazuta o limita de suma, insa sunt anumite reguli ce trebuie respectate.
Daca suma provine din munca sau vanzare atunci trebuie specificat aceasta. Daca este un cadou la fel trebuie specificat, pana la 25.000 lei se considera dar manual iar peste 25.000 lei se considera donatie si este necesar un contract de donatie, autentificat la un notar public.