| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Daca m-a amenintat cineva si nu am martori, ar putea pati ceva daca merg la politie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai martori, care sa sustina afirmatiile tale, nu are nici un rost sa depui plangere penala pentru amenintare, el nu va pati absolut nimic dar o poti pati tu, te poate acuza de denuntare calomnioasa. Numai bine!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu ar pati nimic dar e bine sa depui o plangere in scris, preventiv.

| GenetiX a răspuns:

Practic tu ai amenintat pe cineva, si vrei sa stii daca vei patii ceva daca el/ea merge la politie. happy Probabil nimic, dar depinde de te-a amenintat. In orice caz, in acest stadiu nu prea se intampla nimic. Cel mult cercetari. Si asta in caz-ul in care nu esti in Romania. happy Glumesc.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică:

GenetiX,am fost amenintat, nu am amenintat eu. mersi

| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai nu pierzi nimic daca te duci la politie si le zici ce s-a intamplat mai exact.