| anonim_4396 a întrebat:

Buna, daca nu sunt din localitatea mea unde domiciliez si ma aflu in alt oras in ziua respectivă pot vota gen pe liste suplimentare!? Am nevoie de o lămurire!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca vei putea vota in turul 2 al alegerilor prezidentiale la orice sectie de votare din Romania si chiar din strainatate, circumscriptia electorala fiind intreaga lume. Ai nevoie doar de carte de identitate valabila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă vorbim de alegeri prezidențiale, poti vota oriunde

| Bizon95 a răspuns:

Da!
chiar e mult mai comod, in Bucuresti sunt sectii goale si sectii la care se sta la coada, in aceeasi scoala (FOARTE PROASTA ORGANIZARE ca de obicei) si tu care nu esti fortat la o anumita sectie, poti sa te duci la orice sectie cand votezi pe listele suplimentare

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Si care sunt condițiile sa se poate vota pe liste suplimentare!?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să ai buletinul la tine