| AlinutaAlina2468 a întrebat:

Daca o persoana vrea sa infieze un copil, dar nu are un loc de munca, ci are conditii foarte bune. Poate sa înfieze sau nu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sa infieze, daca indeplineste conditiile prevazute de L.273/2004, cu md. si compl. ulterioare.

| AlinutaAlina2468 explică (pentru Ioandelasal):

Am căutat ceva pe internet dar nu mi-e prea clar. Totusi se poate chiar daca nu ai un loc de munca nu?

| AlinutaAlina2468 explică (pentru Ioandelasal):

Am citit ceva pe internet dar nu mi e clar.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlinutaAlina2468):

Ti-am raspuns foarte clar ca se poate, ce n-ai inteles?
Sigur ca va trebui sa dovedesti ca ai venituri suficiente pentru a intretine si creste copilul in conditii bune.

| doctorandus a răspuns:

Daca esti milionara, nu-ti cere nimeni sa ai loc de munca.

| Catalina990099 a răspuns:

Nu, persoana trebuie sa aiba venituri stabile, o locuinta etc. Se fac controale pe tema asta.

| AlinutaAlina2468 explică (pentru Catalina990099):

Pai locuinta are toate conditiile. Doar ca nu are loc de munca.