| Lulu55 a întrebat:

Dacă persoana x a avut o firmă care a închis-o recent, neavând activitate si a avut un card la BT care a expirat si pentru care nu a plătit taxa de administrare, poate banca să îl pună să plătească ca persoană fizică dacă cardul e bussiness pe firma? Mulțumesc frumos

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul il gasesti in contractul incheiat de firma cu banca, posibil ca in anumite cazuri, cum este si cel expus de tine, patronul sa fie obligat sa plateasca comisionul datorat de firma bancii.

| mihai69 a răspuns:

Mai bine închide și contul și scapă de comisioane etc.