| Virágos_Maria_Natalia_1999 a întrebat:

Bună, de 2 luni am incheiat un contract cu o firma de curs de machiaj in care am achitat 1000de lei din totalul de 1500lei..Nu mai doresc sa fac cursul deoarece de aproape 2 luni cat s-a amanat total ar fi 3luni de curs in care automat 2 am pierdut pe asteptat. Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac sa-mi întrerupă contractul si daca pot sa recuperez din banii dati avans 1000de lei.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce scrie in contract, respectiv ce se intampla in caz de reziliere a contractului. S-ar putea sa nu-ti poti recupera banii dati.
Recuperarea ar fi posibila daca soliciti rezolutiunea contractului pe motiv ca firma respectiva si nu si-a indeplinit obligatiile prevazute in contract din vina lor si poti dovedi aceasta.