| anonim_4396 a întrebat:

Bună! De câteva zile am început primul meu job, problema este că nu îmi place si aș dori sa renunț din mai multe motive. Întrebarea este după cât timp pot să îmi dau demisia? Menționez că perioada de probă este 90 zile, iar preaviz 22 de zile. Aș putea să renunț după 90 zile sau chiar și acum daca lucrez cele 22 de zile? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Poți renunța oricând, atâta timp cât ești în perioada de probă! big grin Sper să îți găsești ceva ce îți place. Sănătate!winking Funda? big grin

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Deocamdată încă nu ai înțeles ce înseamnă nici perioada de probă nici preavizul, dar nu este problemă. Poți renunța oricând în cele 90 de zile de probă, sau după 22 de zile dacă au trecut cele 90.

| Iana19 a răspuns (pentru Frank51):

Super, mulțumesc mult!

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns:

Oricand vrei tu, indiferent ca esti proba sau nu, pur si simplu numai te prezinti la lucru si la 3 absente nemotivate in general esti dat afara (concediat din lipsa de prezenatre la locul de munca.
In general primesti si banii pe ce ai lucrat happy

| darrio2007 a răspuns (pentru SkateFunk):

Nu o vor mai angaja altii cand vor vedea cum a plecat de la aceasta firma. Persoana neserioasa. Va fi verificată. Posibil ca sa nu primeasca nici banii pe ce a lucrat.

| SkateFunk a răspuns (pentru darrio2007):

Eu am plecat de la multe firme car enu mi-au placut in trecut si niciodata nu am avut probleme de angajare.
Cu bani depinde.
Dar cel mai recomandat e sa zici ca numai vii macar sa anunti sa stie, acum ca si motiv poti zice orice daca nu mai vrea asta e nu o poate obliga nimeni happy

Răspuns utilizator avertizat