| MaraMaryMariolla a întrebat:

Bună dimineața. Am vrut să cumpar un pătuț pentru bebe și am trimis banii inainte intr-un cont bancar. Dar acum respectiva doamnă m-a blocat atât pe Facebook cat si numărul. Am incercat să iau legatura cu ea de pe messul altcuiva și am întrebat dacă mai este disponibil. Aceeași poveste. Da, dar trebuie sa achit inainte. I-am spus cine sunt si că aștept să îmi trimită ori banii ori patutul inapoi. Sunt o mamă singură și aș vrea să îmi recuperez banii dar dacă chiar nu se poate aș vrea ca această doamnă să nu mai poată trage pe sfoară alte persoane. Oare aș rezolva ceva dacă aș merge la poliție? Mulțumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai intai vorbeste cu ea si spune-i ca o sa-i faci plangere penala pentru inselaciune, daca nu-ti trimite patutul sau iti restituie banii.
Daca nu se rezolva depune o plangere penala la politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur.
O plangere la politie.
Dupa ce faci plangerea si e inregistrata o anunti si pe respectiva

| hacktek a răspuns:

Nu vorbi nimic cu persoana care te-a inselat (Foarte important, sa nu stie ca ai facut plangere, ca sa nu incerce sa distruga probe).
Te duci la cea mai apropiata sectie de politie si depui o plangere pentru inselaciune.
Totul trebuie sa se intample astazi, cat mai rapid!
Tine-ne la curent aici despre cum decurg lucrurile, mai invatam si noi din pataniile altora.

| MaraMaryMariolla explică (pentru hacktek):

Mulțumesc frumos. Așa am să fac.