| Yuoia a întrebat:

Buna dimineata!
De cateva zile Catu ne promite plafonarea preturilor la gaz si energie electrica.
Intrebarea mea si altora: Care preturi? Cele de acum, deja marite?
Apropo, la o benzinarie pe care o vad zilnic, care e si cea mai ieftina din oras, alaltaseara pretul (egal) la benzina si motorina era 6, 17 lei. Pana ieri dimineata se facuse 6, 21 lei iar aseara era deja 6, 25 lei. Inca nu am vazut cat este azi.
De asta am banuiala ca va "plafona" preturile gasite la data deciziei.

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Inca mai crezi in Câțu?
Ala traieste pe alta lume, minte cum respira, e rupt total de realitate... cred ca are kriptonita in loc de creier.
Nu am vazut specimen politic mai execrabil ca asta.

| Yuoia explică (pentru danbnz):

Reiese din intrebarea mea ca eu cred in el?
""De asta am banuiala ca va "plafona" preturile gasite la data deciziei."", inseamna ca il cred?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîtu minte.

| mi25 a răspuns:

In nici un caz nu le poate da in jos.

| Yuoia explică:

Auuu! In acest moment la stiri se spune ca preturile la benzina si motorina au sarit de 7 (sapte) lei. Probabil in Bucuresti. Eu tot nu am vazut pretul de aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Știm ce nu se va plafona niciodată, și anume salariile lor mitocănești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și care e intrebarea? Si de benzină/motorină, stai tu linistit, dacă nu ajunge la 8 lei e bine. Iarna asta cică va fi DEZASTRU la incălzire

| Yuoia explică (pentru anonim_4396):

"dacă nu ajunge la 8 lei e bine"
Deja a trecut de 7. Si pretul creste cu 8 bai pe zi. 4 dimineata si 4 seara.
Cand pretul se apropia de 4 lei, toata lumea se vaicarea. Acum ca se apropie de 8, nimeni nu zice nimic, ba chiar unii zic "e bine". Ciudat. Pai cum sa nu ne manipuleze guvernantii asa frumos?