Întrebare recomandată | alisacatalina a întrebat:

Buna dimineata,luni am sala la scoala de soferi, as dori insa sa pun o intrebare. fac chestionare de pe drpciv, 22 23 24 de puncte fac,dar emotiile sunt asa de mari incat mi-e teama ca nu am sa il iau nu imi sta capul la invatat si doar gandul ca am sa pic imi da palpitatii la inima imi doresc foarte mult permisul,un sfat de la voi daca se poate ce medicamente pot lua pentru stres si emotii dar care sa nu afecteze capacitatea de a gandi si de a conduce, mentionez ca voi merge la examen cu masina instructorului binenteles si el cu mine nu de capul meu happy cine a mai luat sala recent si se modifica intrebarile de pe site-ul pe care il folosesc? niste sugestii va rog mult... dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Ovidiuxxxc a răspuns:

Incearca sa fii cat mai calma si nu te grabi, citeste cu atentie intrebarile si apoi bifezi raspunsurile.
Am dat destule examene dar n-am luat nici o data medicamente, asa ca aici nu te pot ajuta. Totusi nu cred ca medicamentele te-ar ajuta.
Un sfat pentru examenul practic. Citeste astazi sau maine Ordinul MAI nr.268/2010, privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere, mai ales partea in care se prevede ce trebuie sa urmareasca examinatorul si anexa cu punctajul pentru greseli. Cauta sa nu faci greseli care au punctaj mare si mai ales de acelea care se puncteaza cu peste 20 puncte si care te elimina direct.
Intrebarile nu se modifica pana la intrarea in vigoare a L.203/2012 (19 ianuarie 2013) si a modificarilor la Regulamentul de aplicare a OUG 195/2002, care vor aparea tot dupa aceasta data. Succes!

| alisacatalina explică (pentru Ovidiuxxxc):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns am sa iti urmez sfaturile

| danieltoma a răspuns (pentru Ovidiuxxxc):

Este foarte bine ca faci 22, 23, 24happy Incearca sa faci si 25-26. 26 mai greu. Eu am facut, cam din 10 chestionare odata faceam si 26. Concentreaza-te si incearca sa nu te plictisesti de elelaughing. un sfat: cu o zi inainte de examen mai bine nu faci chestionare daca ai emotii. Si eu faceam si numa m-am descurajat pentru ca ma tot gandeam cum o sa fie si nu mai faceam... abia daca faceam 22. Mai bine citesti de cateva ori legistlatia. Depinde ce carte ai. Una sa fie pe scurt cu chestiunile mai importante! mai bine nu lua pastile. Gandesti la ce frumos va fi dupa ce te vezi cu permisul si vor disparea emotiile. Eu nu am luat pastile si aveam emotii, dar tot l-am luat din prima. Intrebarile la care nu esti sigura mai bine dai ''raspund mai tarziu''. Nu e greu daca ai invatat. Altceva nu mai am ce sa zic. Succes! astept raspunsul tau ca l-ai luat si sa ne zici cum a fost

| Ioandelasal a răspuns (pentru danieltoma):

Multumesc, dar nu mie trebuia sa-mi raspunzi, n-am pus eu intrebarea.

6 răspunsuri:
| aladeieri a răspuns:

Sa ne zici daca ai luat sala!, si eu dau in curand, doamne ce emotii am de pe acum pff.

| Alex_Alexandra_1997 a răspuns:

Gandeste-te ca faci ceva treaba usora adica ca ti-ai luat un telefon nou si esti foarte bucuros inlocuieste-ti (imagineazati) asta cu carnetul de soferi.
Bulta bafta!
funda?

| Ovidiuxxxc a răspuns:

Emoţiile sunt absolut normale. Condusul este mai "catastrofal", doar ca te poţi stăpâni să nu eşuezi. :D Dacă te simţi nepregătit, accesează http://c-drpciv.ro/ secţiunea Întrebări DRPCIV, ai toate răspunsurile corecte... success.