| Alexluchi20 a întrebat:

Buna dimineața.Pot sa ma fac judecător dacă am parul lung ca baiat

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta.
Pana ajungi judecator definitiv este o cale lunga si aspra, respectiv liceul cu diploma de bacalaureat, admitere la facultatea de drept, terminarea facultatii cu diploma de licenta 4 ani), admiterea in INM si reusita la absolvire (2 ani), 2 ani ca judecator stagiar si apoi definitivatul.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana una alta, fa-te sofer pe autobuz, vad ca asta te fascina mai demult, mai ales ca poti purta parul cat vrei tu de lung, la volan.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

La volan poate face accidente serioase daca ii da parul in ochi, in justitie, daca ii da parul in ochi, stii ce se spune : justitia e ( uneori & cateodata), oarba! happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cristi Danileț, unul dintre cei mai mediatizati judecatori din ultima perioada, da un search pe google daca nu stii cum arata.

| johnnny123 a răspuns:

De asta depinde dacă te vei face sau nu judecător?

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred ca aspectul fizic contează ci intelectul

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Daca il vopsesti in alb si il cârlionțatezi, da.

Glumesc.

Studiile si demersul de formare conteaza, nu aspectul fizic in detaliu. Cand devii judecator, vei fi restricționat in oarecare măsură de cum te poti înfățișa la munca. Nu conosc detaliile, dar pana ajungi acolo, nu mi as face griji de lungimea parului.

| helpforyou a răspuns:

Ca sa te faci judecator trebuie sa inveti. Nu depinde de cum arati fizic.
Dar daca ai terminat studiile si vrei sa fii judecator, desigur ca trebuie sa ai o tinuta decenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar sa nu-ti de-a parul in ochi! Stii ce se zice: Justinian e oarba! happy

| 1234568807 a răspuns:

Nu, mai ales daca ai si ochi