| denisamitoi18 a întrebat:

Buna din nou, anul trecut am facut un împrumut de la un IFN pentru nevoi personale si din pacate câteva luni am rămas fără servici, acum am primit somatie si vor începe executarea silită cu proprire pe salariu 1/3 de la cei de la CREDIUS si FERRATUM, mentionez ca eu si fratele meu suntem proprietari pe apartamentul drept moștenire al părinților noștri. Pot afla unde lucrez si imi pot face ceva sau a fost doar o notificare ca sa stiu la ce sa ma astept? Mersi happy

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Deocamdata e doar o notificare de neplata

dar, DA, pot sa te dea in judecata, sa obtina o hotarare definitiva si irevocabila de executare silita, apoi sa iti puna poprire pe toate conturile de la toate bancile, iar in rrrromnica bancile sunt ULTIMILE JIGODII, or sa iti puna poprire la TOATE BANCILE, pe TOATE CONTURILE, si pe TOTI BANII... adica la nivelul ca nu mai ai din ce trai, iar singura solutie e sa ii dai in judecata (care inseamna bani si asteptare timp in care mori de foame), iar apoi sa iti execute silit tot ce e pe numele tau (imobiliare, masini, proprietati, etc.)

| denisamitoi18 explică (pentru Bizon95):

Multumesc frumos, am si o pensie de 350, poate sa imi faca proprire pe ea? Multumesc din nou! happy

| Bizon95 a răspuns (pentru denisamitoi18):

Pe venituri nu pot pune poprire de mai mult de 30%
dar, da, or sa iti puna si pe aia

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca pot afla unde lucrezi, pot solicita aceasta de la ITM, daca nu afla pe alte cai.

| Kybzektinio a răspuns:

Buna! Cum ai rezolvat problema? Ai platit pana la urma creditul?