| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca la aeroport sa-ti controleze laptopul de materiale pornografice? Intreb pentru ca am patit asta si mi s-a parut deplasat, nu inteleg cu ce drept au facut asta si nu cred ca intr-adevar au verificat, ci era un misto intre baietii de la securitate... Nu au gasit nimic, nici nu era nimic de gasit doar ca nu mi s-a parut normal si nu e prima oara cand zbor. De fiecare data la controlul de securitate, a fost totul in regula...dar acum s-a intamplat acest lucru. Nici nu cred ca e legal sa faca asa ceva dar poate ma insel.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este legal! se face random si este perfect legal.
I s-a mai intamplat cuiva in China, stiu de la un prieten care s-a plans acum cativa ani.

| doctorandus a răspuns:

Despre ce tara e vorba? In China, Coreea de Nord, tarile islamice, etc., e nasol sa fii prins cu pornografie.

| Alexxa91 a răspuns (pentru doctorandus):

In Romania, pe Otopeni.