| Andreea_9552 a întrebat:

Buna!

Este prima data cand ies din tara, o sa plec cu compania aeriana BlueAir, ce acte mai am nevoie? tin sa mentionez ca am facut procura catre aceasta companie ( pentru insotitoarea de bord pentru ca sunt minora)In Franta sunt asteptata de nasa mea...(parintii mei au facut pe numele ei procura, ea mai are nevoie si de cazier? sau alte acte? ) Pentru ca primul avion l-am ratat deoarece nu stiam ca ii trebuie cazier pentru a iesii cu mine. la intoarcere plec cu cu tata meu.el de ce acte are nevoie? procura de la mama? cazier?

Va rog din suflet sa ma ajutati!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara. Si nu ai "facut procura", este vorba de declaratia autentica a parintilor, prin care si-au dat acordul sa pleci in Franta si au indicat insotitorul major.
Daca nu mi-ai vazut raspunsul anterior il redau si aici:
"Daca nu pleci cu parintii sau personalul de bord de pe avion, oricare alt insotitor major are nevoie de cazierul judiciar.
La inapoiere nu este nici o problema, poti veni cu oricine si nu ai nevoie de altceva decat un act de identitate (carte de identitate ori pasaport). Numai bine!"