| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Eu am buletinul expirat asa ca nu pot primi bani prin western.
O ruda a mea îmi trimite niște bani azi printr-un tovarăș, s-a oferit el sa ma ajute. Ce date trebuie sa ii dea celui ce trimite de dincolo bani?
Nume prenume
Strada nu?

Tara și oraș?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-a prelungit valabilitatea actului de identitate (buletin sau carte de identitate) si nu expira pe durata starii de alerta, in care suntem si acum, precum si inca 90 de zile dupa incetarea acesteia, astfel ca actul tau de identitate este inca valabil si poate sa-ti trimita banii direct tie.