| ingh3rash a întrebat:

Eu am terminat liceul anul trecut, am picat bac-ul insa nu m-a inscris pentru somaj crezand ca o sa gasesc ceva de lucru.A trecut un an de atunci si tot nu am gasit, de aceea vreau sa va intreb daca mai pot baga actele de somaj.Astept raspunsuri.Multumesc

2 răspunsuri:
| luliluli a răspuns:

Din cate stiu, poti oricand sa depui actele pentru somaj. Depinde acum in ce masura iti sunt acceptate pentru a deveni somer indemnizat - exista si varianta somer neindemnizat- dar cel mai bine ar fi sa te informezi de pe site-ul AJOFM. succes

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Nu mai poti, doar 6 luni de la terminarea liceului poti sad