| Ralucaz2019 a întrebat:

Bună! Eu locuiesc la socrii cu soțul meu. Avem o fetita. Eu cu fetita mea nu suntem trecute la impozitul pe casa. Ce se intampla daca nu suntem trecute?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul pe casa este datorat doar de catre proprietarul/proprietarii casei, banuiesc ca este/sunt socrul sau socrul si sotia acestuia.
Asa fiind n-ai de ce sa fiti trecute la impozitul pe casa.
De altfel ai fi trecuta doar tu, impreuna cu sotul, daca locuinta ar fi proprietate comuna a voastra sau numai sotul daca el ar fi fost proprietar anterior casatoriei.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Eu cu fetita mea nu suntem trecute la impozitul pe casa. Ce se intampla~

face socrul o economie la cheltuieli. Deci nimic rău

| Brizbriz a răspuns:

Confunzi impozitul de casa cu intretinerea de la bloc, unde acolo, intr-adevar depinde de numarul de persoane care locuiesc in resp. apartament
impozitul depinde numai de suprafata

| Aditu94 a răspuns:

Norocul vostru, nefiind trecute la intretinere, nu platiti, si plateste dansul pentru o persoana sau cat a declarat. daca va declara erati bune de plata pentru intretinere si utilitati.

| 3824060673 a răspuns:

Nu mai spune nimănui.

| Claudia10girl a răspuns:

Nimic. Plateste mai putine taxe.