| sweetys a întrebat:

Bună! Există o cale legală, gen administrator bloc, poliție etc. prin care un vecin să fie tras la răspundere (cumva) pentru faptul ca spala pe la 12, 1, 2 chiar și 3 noaptea? Când intră mașina la centrifugare ai impresia că decolează tancul.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Masina de spalat face asemenea zgomot daca nu are amortizoare de zgomot sub picioare.
Mergi la vecinul si vorbeste cu el, sa monteze sub masina amortizoare sau un covor de cauciuc.
Daca nu are posibilitatea sau nu stie cum sa rezolve, atunci ajuta-l sau chemati pe cineva sa rezolve problema.

(La masina mea de spalat folosesc cu succes amortizoare din fasii din polistiren expandat verde, cu grosime de 3 cm.)

| dinaprilie a răspuns (pentru Bula):

Subscriu.talk first act l8r sau da/incu maciuca ca la cate milioane suntem inghesuiti cum suntem.

| mi25 a răspuns:

Legea nr. 192/2019. Plangere la politie.