| anonim_4396 a întrebat:

Buna, exista posibilitatea unei Finanțări pe fonduri europene prin care se ofera 200.000 lei (aprox 40 mii euro) pentru achiziționarea unei autoutilitare? Este adevărat?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din câte știu, fondurile europene finanțează o afacere care produc locuri de muncă, dezvoltă economia, rezolvă o problemă. Astfel, penrtru a accesa fonduri europene se depune proiectul unei afaceri.
Dacă ceri, vreau să cumpăr, achiziționez o auto utilitară, fără să o încadrezi într-o afacere, nu vei primi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai intreaba acolo unde ai auzit despre asta.
Ca nu e ca si cum toata lumea acceseaza fonduri europene de dimineata pana seara, si ar sti despre asta.
Cel mai sigur intrebi acolo la sursa aia de unde "ai auzit tu " ca se ofera fonduri pentru asa ceva.