| IPFrunza a întrebat:

Buna grup. Daca in urma unui accident polița de despăgubire nu mi-a oferit bani mai am voie sa circul dupa 30 zile?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Din ce stiu eu legislatia zice sa rezolvi problemele la masina daca au rezultat in urma accidentului si nu are nici o legatura cu polita ca ti-a dat sau nu bani. In prezent ai masina functionala din punctul de vedere tehnic al legislatiei din Romania si ti-ai rezolvat problemele trecute in actul constatator al accidentului (de politie). Daca a fost pe cale amiabila si masina este oky atunci poti circula.

| IPFrunza explică (pentru MeConstantine):

Vina nu a fost a mea, s-a facut amiabilă, iar cei de la asigurări nu mi au dat banii, iar masina nu este reparată, se mai poate sa circul dupa 30 zile? Ca avari am bara fata strâmbă, masina este complet functionala

| MeConstantine a răspuns (pentru IPFrunza):

Da se poate

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Politia nu ofera nici o despagubire, ci compania de la asigurari, daca esti asigurat.
Iar daca accidentul este din vina ta si permisul ti-a fost suspendat, nu poti circula deloc, pana nu-l primesti inapoi.

| IPFrunza explică:

Am specificat ca nu mi am primit bani, deci nu a fost din vita mea, si accidentul este pe cale amiabilă, problema ce o am la masina (bara fata Un pic strâmbă in rest masina este complet functionala) mai pot conduce dupa cele 30 având în vedere că cei de la asigurări nu mi au dat bani?