| anonim_4396 a întrebat:

Guvernul trebuie sa pice? Tot vad discutii la TV cu motiunea de cenzura.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate înlocuit cu unul competent.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va pica niciun guvern. Psd nu are interesul asta. Ei asteapta sa le pice pnl in capcanele pune de anul trecut cu majorările de pensii. E in interesul lor ca pnl sa o ia peste bot ca nu pot mari pensiile.

| Wr3nch a răspuns:

Please, PSD-ul o freaca ca stie ca are majoritate, dar daca erau ei la guvern eram de 3 ori mai rau. Sa nu uitam ca si-au dat afara doua guverne de bune ce eraulaughing

| Catrice a răspuns:

Pica guvernul când ajung eu președinte.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Adica la finalul verii/toamna?
N-ai specificat ce fel de presedinte.

| Catrice a răspuns (pentru aXy99):

Ei, na! Nu toată lumea vrea sa fie președintele tarii? Păcat ca n-am vârsta pe care o vor ei ca de, trebuie' sa fii aproape de pensie ca doar atunci poți fura adică conduce mai bine.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

E cam greu sa furi ca presedinte in Romania. Fara majoritate in parlament si guvern, desigur.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ajuta

| brokxy a răspuns:

Nu înteleg de ce au zis cei de la PSD ca fac motiunea de cenzura pentru ca PNL nu creste pensiile si alocatiile. Din cauza starii de urgenta economia Romaniei a fost foarte afectata... Daca vor mări pensiile si alocațiile să ne asteptam la scumpiri foarte mari! Eu nu vreau sa se mareasca nimic decat slariile!
Maresc astia pensiile si alocatiile si cresc prețurile in magazine de 10 ori!

| Reghqen a răspuns:

Dacă ar pica ne-am bucura cu toții!

| anonim_4396 explică (pentru Reghqen):

Da Doamne. Cum a picat Ponta, Dancila si Boc, de ce nu ar mai pica un incompetent de prim ministru?

| Reghqen a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice e posibil, chiar dacă mi se pare cam improbabil să pice guvernul eu continu să îmi mențin părerea mea și să sper ca într-o zi o să pice, poate e doar o chestiune de timp thinking

| ioan452 a răspuns:

Ar fi bine sa se schimbe și sa iasă oamenii in strada la proteste, sa vadă și ei ca nu suntem așa inapți cum ne cred ei.