| dan0453 a întrebat:

Ieri tocmai am luat traseul pentru permisul auto. Se poate conduce cu hârtia primită la promovarea cursului până îți vine carnetul de conducere? Sau trebuie ceruta dovada de la poliția rutieră ca in urma cu câțiva ani. Știu că s-au făcut ceva modificări...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate conduce legal pe drumurile publice, va trebui sa astepti primirea permisului de conducere ori sa obtii o dovada cu drept de a conduce.

| dan0453 explică (pentru Ioandelasal):

Mam cam prins cu treaba.Am uitat sa las raspunsul correct. Deci... dupa promovarea traseului carnetul de conducere va fi eliberat cu acceasi data in care ai sustinut examenul. Oarecum dupa ce te-ai dat jos din masina de examen te poti urca la volanul propriei masini. Nu recomand, vei primi amenda ca nu ai actele la tine, nici in sistem nu vei aparea ca ai permis, vei putea face dovada doar urmatoarea zi si pe moment nici politai nu cred ca vor sti ce sa faca cu tine nu merita... legal, fara complicati in urmatoarea zi se scoate de la politia rutiera dovada valabila 15zile

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Astepti sa-ti vina permisul acasă.

| dan0453 explică (pentru darrio2007):

Sunt foarte sigur că nu trebuie neapărat să îl aștept acasă.

| darrio2007 a răspuns (pentru dan0453):

Atunci mergi si il soliciti direct la ghiseu daca nu vrei sa il astepti acasă.

| dan0453 explică:

Mam cam prins cu treaba.Am uitat sa las raspunsul correct. Deci... dupa promovarea traseului carnetul de conducere va fi eliberat cu acceasi data in care ai sustinut examenul. Oarecum dupa ce te-ai dat jos din masina de examen te poti urca la volanul propriei masini. Nu recomand, vei primi amenda ca nu ai actele la tine, nici in sistem nu vei aparea ca ai permis, vei putea face dovada doar urmatoarea zi si pe moment nici politai nu cred ca vor sti ce sa faca cu tine nu merita... legal, fara complicati in urmatoarea zi se scoate de la politia rutiera dovada valabila 15zile