| Mezin_Ani-Mari_1996 a întrebat:

Buna!
Imi poate spune cineva va rog daca pot beneficia de indemizatia pentru cresterea copilului? Mentionez ca am lucrat neintrerupt din martie 2016 pana in august 2017! As fi cam la limită? Sau daca as mai cauta sa lucrez inca 2 luni undeva se poate sa beneficiez de aceasta indemizatie?
Va multumesc frumos!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element esential pentru un raspuns corect, respectiv data aproximativa cand vei naste.
Daca vei naste pana in luna august 2018 atunci vei beneficia de indemnizatie, avand in vedere ca se cere un stagiu de cel putin 12 luni din ultimii 2 ani anteriori nasterii.
Daca vei naste dupa atunci va mai trebui sa lucrezi.