| emily76emily a întrebat:

In data de 25 Ianuarie imi expira buletinul si fac 18 ani. Trebuie sa merg sa il schimb in ziua in care expira sau pot sa merg si in 27 sau sa merg mai repede cu o zi?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi cu 6 luni inainte de expirare asa ca poti si maine. Vezi sa nu depasesti termenul de expirare, poti fi amendata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa mergi si cu vreo cateva luni inainte sa expire

| PedoBarbie a răspuns:

Oricând- şi înainte şi după.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa mergi inainte cu o zi deoarece risti sa fii amendat, totusi daca nu poti merge decat in 27 trebuie sa ai grija sa nu provoci accidente, sau sa fii implicat in ele si sa nu ai nevoie de copii de buletin sau de vreun act oficial care sa-ti ateste ziua de nastere, prin preajma politiei ma refer in rest no problem nimeni nu sta cu ochii pe tine pentru 2 zile happy.

| Mayuri a răspuns:

Eu am mers inainte cu 2 zile si nu a fost nici o problema.

| aZr a răspuns:

In termen de 15 zile inainte de data expirarii buletinului

| ddrmad a răspuns:

Poti sigur sa te duci cu o zi inainte, nu stiu care e limita, poti si cu o saptamana sau doua inainte.