| Violeta_Olaru_1979 a întrebat:

Buna intregii comunitati!
Am si eu o intrebare, sper sa gasesc pe cineva din grup sa ma lamureasca. Vreau sa stiu daca e legal sa vand produse din Romania pe un site din alta tara. Legal am dreptul pentru ca detin o firma care-mi permite sa fac comert pe internet. Ce vreau eu este sa folosesc si imaginile produselor. Pot sa fac asta? Normal ar trebui sa am acordul site-ului respectiv. Corect?
Multumesc anticipat celor ce vor sa dea un raspuns concret.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal daca ai firma, cu acest obiect de activitate si platesti contributiile si impozitul pe venit.
Sigur ca trebuie sa ai acordul site-ului respectiv sau sa-ti faci tu un site pentru tara respectiva.