| anonim_4396 a întrebat:

La inceperea acestei pandemii, mi-am pierdut jobul. Am ramas izolata la parintii mei acasa, care locuiesc la aproximativ 200 km de orasul in care locuiesc eu (cu chirie). Ideea e ca as dori sa stiu daca este posibil sa ma deplasez intre cele doua orase deoarece as dori sa imi caut de lucru. Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai angajeaza nimeni pana nu trece epidemia

| sierra1 a răspuns:

"este posibil sa ma deplasez intre cele doua "

da, dacă ai vreo nevoie ce se incadrează intr-unul din cele 10 opțiuni ale declarației pe proria răspundere

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te poti plimba zilnic, dar poti sa mergi acolo unde ai domiciliul, ori acolo unde ai chiria. Cu exceptia oraselor aflate in izolare, traficul nu este oprit, trebuie doar sa ai declaratia completata cu un motiv justificat.