| anonimul0alaa a întrebat:

Buna la toti! Daca o fata minora este cu mine (sunt major) eu intru la puscarie? Chiar daca nu am avut nici un contact intim cu ea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fata are peste 16 ani poti avea orice fel de relatii.
Daca este mai mica si ai relatii sexuale poti fi condamnat penal.
Daca nu ai relatii sexuale nu se intampla nimic.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca parintii te reclama, ei fiind tutorii fetei, poti fi judecat si condamnat pentru corupere de minori.

| FantasyBoy a răspuns:

Daca are sub 15 ani, poti avea probleme(dosar penal)-nu inseamna musai ca va fi cu executare, una la mana, daca insa nici ea si nici parintii ei nu reclama nimic, nu e bai. Daca are peste 16 ani, puteti sa faceti ce doriti, poti s-o iei si de nevasta chiar! :-)