| RayaRaya a întrebat:

Buna, legat de CTP:
De cand m-am mutat in Floresti, am adunat deja un numar cam mare de de amenzi-- cred ca sunt 7-8. Sunt minora, eleva (in Cluj), stau in chirie, si pe buletin arata adresa de Cluj a mamei. Nu am nici buletin cu locuinta permanenta. Exista vreun mod de a-mi anula amenzile? Sau, cel putin, e posibil sa imi fac abonament gratis?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai bani mergi pe jos

| cfrtobias a răspuns:

Poate ar trebui sa intrebi profesorul daca se poate face ceva, oare pentru Cluj nu ai abonament? ma gandesc ca poate pe o linie totusi ai abonament, sau te duce autocar de la scoala?

| sierra1 a răspuns:

Nici vorbă - drumul e bun, viitor penal in zare

| RayaRaya explică (pentru anonim_4396):

Liceul meu e la peste 3 ore de Floresti. Ma trezesc la 6 doar sa ajung pe 8. Nu cred ca ar fi cea mai buna tactica.

| RayaRaya explică (pentru cfrtobias):

Am doar abonament de Cluj, dar nu am locatie pe buletin pe locatia actuala. Imi trebuie 2 autobuze sa ajung cam... oriunde, incluzand scoala. Elevii ar trebui sa aiba transport gratis, dar din cate am inteles trebuie sa arate locatia si pe buletin si... as vrea sa stiu daca e vreo exceptie, sau alt mod

| RayaRaya explică (pentru sierra1):

Cum am zis, sunt ELEVA. Sunt MINORA. Nu am cum sa ajung la scoala, sau oriunde fara autobuz-- decat daca as umbla cam 3 ore doar dus. Elevii normal au abonament gratis, dar din cate am inteles asta e doar daca au locatia de Floresti si in buletin, ceea ce eu nu am. Vreau sa stiu daca e alt mod de a beneficia de dreptuleu, okay?