| a3r a întrebat:

Ma pasioneaza domeniul criminalisticii de o lunga perioada de timp si m-am gandit la cateva optiuni de locuri de munca precum criminalist, psiholog criminalist, expert criminalist care isi desfasoara activitatea intr-un laborator. Eu sunt la un profil filologic, iar pentru cea din urma am nevoie de facultatea de biologie. Voi ce spuneti? Pot sa intru la biologie in Bucuresti si sa urmez aceasta facultate. In orice caz, eu am pus psihologia pe primul plan, insa am nevoie si de aceste informatii. Multumesc.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu inteleg exact la ce te referi, vrei sa faci biologia pentru a deveni expert criminalist pentru a lucra intr-un laborator ori vrei sa faci psihologia?
Nu stiu exact daca stii, dar la facultatea de sociologie exista o sectie dedicata criminalisticii. Te-ai putea indrepta si in directia asta.
Insa, locurile de munca in domeniul asta sunt foarte greu de gasit, indiferent de facultatea pe care o faci.

| a3r explică (pentru OoBunnyoO):

Da, o sa incerc la psihologie. Voiam sa vad daca pot sa ma reprofilez si totusi sa raman in domeniul criminalisticii. Mersi.