| Mariana875 a întrebat:

Bună, mă poate ajuta cineva?
Trebuie să plec cu iubitul meu în Anglia, el a mai fost, dar eu nu, cum pot demonstra relația mea cu el ca să pot merge, în afară de căsătorie? Doresc să rămân și dupa 30 iunie și sunt obligată să demonstrez relația mea cu el legal...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

El este cetățean britanic?
Daca da, atunci tie iti poate scoate viza de fiancee (logodnica).
Daca nu, iti trebuie viza de turist sau un contract legal de munca, ca sa poti ramane acolo, pe o perioada nedeterminata.

Uite aici un articol un pic mai vechi, care contine foarte multa informatie, explicata:
https://wise.com/ro/blog/cum-sa-obtii-cetatenie-britanica

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pentru Jassmina! Văd că mă ignori laughing

Britanic se zice! "Cetățenie anglicană" nu există! Doar confesiunea poate fi anglicană! Dar tu ai lipsit la lecția asta. Se predă în clasa a VI-a la Istorie!

| AlinMrs a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de nici o viza, in schimb trebuie sa ai daca nu ma insel, prove of address, nino si settlement statement/ right to remain, s-au cel putin cateva din ele.

| zilog a răspuns:

Te duci repede acum inchiriati o casa pe numele vostru o camera ceva cu acte in regula contract apoi repede repede mergi la un loc de munca DHL Debenhams saisbury
single resurce
sunt multe agentii care angajeaza români si iti fac ei acte la urgența adica NINO adica asigurare medicala
si in baza lui poti sa aplici cu o aplicatie de pe telefon o sa afli tu de la românii de acolo prin care trebuie sa aplici pentru presedere
apoi o sa te accepte sau nu.
Mai există și alte idei prin care poti demonstra că ești o persoană valabilă de care statul lor are nevoie neapărat
de exemplu dacă lucrezi la o fabrică de medicamente
dacă lucrezi in productie alimentara astea sunt doua domenii ok
mai ar fi să fii marinar sau aviator si atunci se deschid usile mai repede pentru tine.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru gabicoo):

"acum 8 ore | gabicoo a răspuns:
Pentru Jassmina! Văd că mă ignori "

NUUUUUUUUUUUUU, SI PE TINE?!?
pe mine ma ignora de mult, cred ca are 15 pagini de ignore la toti care i-au dat peste nas ca bate campii big grin

daca nu esti casatorita nu exista nici o protectie
in plus, daca el nu are cetatenie britanica oricum nu conteaza si daca ai fi casatorita

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Si pe voi va ignora? laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Yeap big grin

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Zuzu1991):

O sa ajunga sa nu mai aiba cui sa ii raspunda la intrebari daca are pe toata lumea la ignore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Asa e!