| Ssssmokin a întrebat:

Buna!
Maine doresc sa ma duc sa votez, insa stau la camin la universitate si nu o sa pot ajunge acasa. Ma aflu in aceelași judet in care am si domiciliul. Oare pot vota si aici sau trebuie sa ma duc acasa?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cand este vorba de guvern, de presedinte -adica de voturi nationale- se poate vota de oriunde din tara si din strainatate.
Dar cand este vorba de primarii, se poate vota numai din localitatile respective.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Poti vota la orice sectie de votare.

| Bizon95 a răspuns:

Poti vota de oriunde
chiar, daca esti intr-un oras mare si ai mai multe sectii de votare in aceeasi locatie (scoala) le poti da cu tifla celor care stau la coada si care nu pot schimba sectia de votare si tu sa te duci unde e mai liber ca TE PRIMESC!

PS tampita poza de profil ai, cand e micsorata se deformeaza si clipoceste toata poza nu numai frunza... YUCK!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru alegerile prezidentiale circumscriptia electorala este intreaga lume, asa ca poti vota la orice sectie de votare din tara sau strainatate, indiferent de domiciliu.

| baru a răspuns:

Da...pe liste suplimentare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti vota oriunde in lume