| WarmSmile a întrebat:

Marti m-am angajat la o firma, am semnat contrat pe o luna, scria ca sunt in proba cateva zile si dupa prima zi(miercuri) nu am mai mers la munca iar ei m-au sunat azi sa vin sa imi bag demisia insa nu m-am dus. Au zis ca daca nu ma duc imi trec indisciplina pe contract. O sa ma afecteze cu ceva acest lucru in viitor? (Mentionez ca nu mi-au dat acasa nici o copie dupa contractul semnat si este o firma destul de neserioasa) Stau foarte departe de sediul lor, mi-au vorbit cam urat la telefon si toata lume mi-a recomandat sa nu ma duc sa semnez demisia

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuia sa depui o notificare si nu erau probleme.
Mare lucru n-are ce se intampla, doar ca ai putea fi vazut ca neserios la un nou loc de munca sau chiar sa nu fii angajat, daca vor cere o recomandare de la acest loc de munca.

| WarmSmile explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns. Si daca nu voi mentiona in CV despre acest loc de munca, imi mai poate cere cineva recomandare? Am lucrat doar o zi acolo, nici nu imi doresc sa trec acest loc de munca la experienta

| Ioandelasal a răspuns (pentru WarmSmile):

Daca nu-l mentionezi, nu va cere recomandare de acolo.

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca poate te voi jigni
Am fost si eu ca tine. poate cand eram de varsta ta. dar nici chiar asa sa plec din prima zi.laughing
Cu siguranta in ziua respectiva ai facut. munca voluntara.laughingCum crezi ca iti vei gasi un loc de munca daca tu nu stai nici macar o zi.laughing
In ritmul assta si daca vei contiuna asa..Iti garantez ca iti vei gasi cu greu un loc de munca!laughing Sunt curios din ce oras esti. dar numai conteza.
Prietene crede ma ca nimeni si nici unde. nu te va astepta cineva cu paine si sare! In Ziua de azi lumea... mai ales la locul de munca. in fine. ma opresc aici. Succes!