| georgeta_m a întrebat:

Buna!
Niste rude au primit avizul pentru evacuarea din casa. Exista sanse ca sa aiba intalnirea de la judecatorie inainte de a fi dati afara din casa la propriu? Nu mai exista nimic de facut?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui de la cine au primit actul respectiv si despre ce intalnire la judecatorie este vorba. Da detaliile acestea si o sa-ti dau un raspuns concret.
In orice caz, daca este vorba de o somatie de la executorul judecatoresc iar procesul nu este in legatura cu plangere la executarea silita, atunci ar trebui sa dea curs somatiei.

| georgeta_m explică:

Avizul pare a fi de la un executor, iar la judecatorie, am inteles ca au fost chemati pentru ca nu au vrut sa paraseasca casa. Nu am foarte multe detalii sad