| Dianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa19 a întrebat:

Nu știu dacă e adecvata întrebarea mea pentru aceasta categorie. Aș vrea să plec în Belgia cu mașină personala, dar știu ca Ungaria are granița închisă. Știe cineva dacă ar exista alt traseu prin care aș putea să ies sau alta graniță care se deschide într-un anumit interval de timp?
Fără hate, am nevoie de răspuns urgent

3 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Eu aș opta pentru o cursă cu avionul, dacă se vând bilete înseamnă că teoretic ar trebui încă să permită circulația.
La vamă poți avea tot felul de surprize neplăcute pentru că ai de trecut de o mulțime de filtre și drumul ar dura mult mai mult cu mașina.

| Jackpot2 a răspuns:

Este posibil sa te bage în carantina dca pleci în perioada asta! Ai putea sa treci prin Serbia!

| kevin9 a răspuns:

Da, doar ca e prin R. Moldova