| mihaelaionela407 a întrebat:

Buna, pot sa plec din tară la vârsta de 18 ani si 4 zile?
Mentionez ca vreau sa plec singura

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, dupa ce esti majora (ai implinit 18 ani) poti pleca singura in strainatate.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Major fiind, păduri cutreierai. Legal și singură!

| mihaelaionela407 explică:

Deci nu o sa întâmpin probleme sau altceva. Eu fac pe 26 noiembrie 18 ani, iar pe 30 noiembrie trebuie să plec în Anglia. Pot să plec singura?

| Salontanul a răspuns (pentru mihaelaionela407):

Ti-a explicat omul clar. De ce repeti intrebarea? Ai 18 ani poti sa te duci si in Africa de Sud. Doar sa obtii viza.

| Ioandelasal a răspuns (pentru mihaelaionela407):

Repet: poti pleca fara nici o problema. Doar minorii trebuie sa aiba declaratia notariala a parintilor si insotitor major.