| Lupascu_Pusa_1972 a întrebat:

Primesc prima de relocare de câteva luni și vreau sa știu dacă pot sa. mi schimb domiciliul în alt județ și sa beneficiez de aceasta prin transfer. Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti beneficia doar daca te incadrezi la alin. 2 si 4 din prevederile pe care ti le-am citat la prima intrebare, le reiau:
"(2)Beneficiază de prima de relocare persoanele care se încadrează în muncă, cu normă întreagă, pentru o perioadă de cel puţin 12 luni.
(4)Persoanele care beneficiază de prima de relocare au dreptul la menţinerea acesteia şi în cazul în care, în perioada de 36 de luni de la angajare, le încetează raportul de muncă sau de serviciu la angajatorul la care s-au încadrat în muncă şi se încadrează în termen de 30 de zile la un alt angajator, în aceleaşi condiţii."
Daca citeai atent prevederile legale indicate atunci te lamureai.