| AntonioX25 a întrebat:

recent m-am mutat in Germania si as vrea sa stiu daca ma pot uita la filme online fara sa primesc o amenda, am auzit ca au niste legi foarte stricte, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Da. te poti uita fara probleme

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc legislatia germana dar, in urma cu 2-3 ani, un utilizator domiciliat in Germania spunea ca a fost amendat cu 3.000 de euro pentru descarcarea unor filme si muzica.
Intreaba prietenii sau cunostintele pe care le ai acolo.

| AntonioX25 explică (pentru Ioandelasal):

Vreau sa stiu doar daca ma pot uita la filme online, nu descarc nimic, multumesc!

| Ioandelasal a răspuns (pentru AntonioX25):

Nu stiu asta, n-am fost in Germania.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Online, te poti uita, dar fii atent ca si aici sunt probleme cu unele site-uri; pot fi blocate.
Toata chestia e sa nu descarci nimic. Cum incerci, cum incepe calculatorul sa urle la tine, in (dulcea) limba teutona, ca ai accesat un site interzis si alea-alea. Eu vad filmele si serialele online, aici, si nu am avut probleme.

| AntonioX25 explică (pentru ardnaxur1961):

Imi poti spune un site doua de filme (in romana)?

| MihaelaDart a răspuns:

Te poti uita fara probleme, a viziona online nu patesti nimic, doar daca descarci filmele atunci primesti amenda usturatoare. (si eu locuiesc in Germania)

| Nemessys a răspuns:

Da

| AntonioX25 explică (pentru Nemessys):

Deci nu as avea nici un fel de problema daca ma uit, fara sa le descarc?

| Nemessys a răspuns (pentru AntonioX25):

Da. te poti uita fara probleme